Prie banko besibūriuojantys plungiškiai – nusiminę ir pikti

Prie banko besibūriuojantys plungiškiai – nusiminę ir piktiUžvakar, Lietuvoje pasklidus gandui, kad „Swedbank“ turi rimtų problemų, prie šio banko klientų aptarnavimo padalinio Plungėje susirinko nemažas būrys čia pinigus laikančių plungiškių. Pabandžius juos pakalbinti, žmonės grūdo žurnalistus šalin. O vienas vyriškis net aprėkė: „Tai jūs, žiniasklaidininkai, kalti, jog kilo tokia sumaištis. Rašinėjate visokias nesąmones, o mes ir kraustomės iš proto.“ Iš visos minios tik viena moteris buvo šiek tiek gailestingesnė: „Ir gerai, kad rašo, o tai nieko ir nesužinotume…“Žmonės pyko. Ir „Swedbank“, ir Lietuvos banką, ir visą valdžią į šuns dienas dėjo ne tik prie banko, bet ir turguje, ir parduotuvėse. Jie prisiminė valdžios žmonių pasisakymus, kad šiuo metu visi Lietuvoje esantys bankai yra stiprūs ir neturi jokių problemų. Minėjo ir neseniai banko analitikų paskelbtą ataskaitą, kurioje teigiama, jog net kilus sumaiščiai, didieji bankai ją atlaikytų.
Jaunesni plungiškiai tėvams ir seneliams bandė aiškinti, kad internete paskelbta, jog visa ši sumaištis – nesąmonė, kažkieno dirbtinai sukeltas sąmyšis. Esą gali būti kalti sukčiai, kurie tokiu būdu bando iš suglumusių žmonių išgauti banko duomenis. „Matai, koks gudrutis atsirado, – „Iki“ prekybos centre ant anūko pyko moteriškė. – Tada tu man paaiškink, kodėl iš bankomato galėjau pasiimti tik 500 litų? Nežinai? Tai ir nesikišk į suaugusiųjų šnekas.“
Vaikinukas nusprendė nenusileisti ir paaiškino, kad dabar SMS žinutėmis ir per socialinius tinklus galima ne tik banką, bet ir visą valstybę parklupdyti, tačiau jo argumentai nei močiutės, nei jos pašnekovės neįtikino. O Sinagogų gatvėje esančio turgelio prekybininkai telefonu bendravo su savo pažįstamais Klaipėdoje ir pasakojo, jog uostamiestyje visi „Swedbank“ klientų aptarnavimo padaliniai ir bankomatai taip apgulti, kad ir uodui nosį būtų sunku įkišti.
Apie tai, kad pasklidę nerimą keliantys gandai neturi jokio pagrindo, pasisakė ne tik „Swedbank“, bet ir Lietuvos banko atstovai. Dėl kilusios sumaišties kaltinami kauniškiai ir klaipėdiškiai. Kaip skelbiama internetinėje žiniasklaidoje, būtent iš šių miestų jau savaitės pradžioje buvo paleistos „antys“, kurių sukelta sumaištis užvakar pasiekė piką. Ar tai tikrai tik gandai, turėtų netrukus paaiškėti.
Vakar prie „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinio Plungėje žmonių jau nebebuvo. Prie bankomato kabėjo skelbimas, kad pinigų nėra. „Žemaitis“ kreipėsi į banko atstovą spaudai Saulių Abraškevičių, kuris paaiškino, kad pinigai bankomatus Plungėje pasieks iki pietų, nes užvakar, kilus sumaiščiai Vakarų Lietuvoje, plungiškiai jai taip pat pasidavė ir ištuštino bankomatus. Atstovas spaudai dar kartą patikino, jog paskleisti gandai neturi jokio loginio paaiškinimo. Klientų pinigams nėra nė mažiausios grėsmės.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...