Specialiosios mokyklos direktorę žadama perduoti prokurorams

Specialiosios mokyklos direktorę žadama perduoti prokuroramsPlungės specialiosios mokyklos direktorę Gražiną Sukurienę galima laikyti pavyzdžiu, kaip neturėtų elgtis vadovaujančias pareigas valstybinėje įstaigoje užimantis tarnautojas. Lėšų švaistymas, apgaulingas buhalterijos tvarkymas, nesiskaitymas su darbuotojais, mokiniais ir jų tėvais, pažįstamų ir giminių protegavimas, svetimo turto pasisavinimas – tai tik kelios blogybės, kuriomis įtariama direktorė, mokykloje atlikus auditą ir pateikus jo išvadas. Savivaldybėje vykusiame Kontrolės komiteto posėdyje dalyvavę rajono valdžios atstovai, politikai, mokyklos pedagogai ir ją lankančių vaikų tėvai vienbalsiai sutarė: būtina kuo greičiau nušalinti direktorę nuo pareigų, o apie jos darbelius pranešti prokuratūrai.Neįtikusios buhalterės
Audito išvadas pristačiusi Savivaldybės kontrolierė Danutė Jarašiūnienė sakė, kad jos ir kolegų darbą apsunkino tai, kad mokykloje dažnai keitėsi buhalterės. Kontrolierė paneigė gandus, neva buhalterės mokyklą palikdavo neapsikęsdavusios auditorių prašymų pateikti vienus ar kitus dokumentus. Iš tikrųjų, kaip parodė kai kurie dokumentai, G. Sukurienė neįtikusioms dviem buhalterėms drastiškai sumažino jų atlyginimo koeficientus (jie net tapo mažesni už budėtojų ir sargų), tačiau paliko tą patį darbo krūvį. Moterys su tuo nesutiko ir paliko darbą, o į jų vietą priimtoms naujoms buhalterėms direktorė lyg niekur nieko mokėjo nesumažintus atlyginimus.
Auditas atskleidė ir daugiau keistenybių. Išvadose rašoma, kad direktorė leisdavusi sau su niekuo nederinusi kas mėnesį kai kuriems darbuotojams didinti ar mažinti priedus, pavaduoti sergančius ar atostogaujančius pedagogus skirdavo valytojas, ir taip jau dirbančias 1,3 etato. Negali nestebinti ir vienos valytojos, turinčios tik vidurinį išsilavinimą, „karjeros“ šuolis į bendrabučio auklėtojos pareigas. O užvis įžūliausia turbūt buvo mokėti atlyginimus trims budėtojoms, nors darbuotojai patikino niekada nematę tų moterų budinčių.
Bendrabučio auklėtojams – išskirtinės sąlygos
Matyt, neklydo kalbėjusieji, kad vos pradėjusi dirbti Specialiojoje mokykloje G. Sukurienė suskubusi rūpintis pažįstamais ar jai įtikti mokėjusiais žmonėmis. Kaip kitaip paaiškinti, kad tik vidurinį išsilavinimą turintys šeši nauji darbuotojai (dauguma jų, kaip ir pati G. Sukurienė, – telšiškiai) buvo priimti dirbti bendrabučio auklėtojais. Maža to, jiems iš karto skirti maksimalūs leistini atlyginimai ir priedai, gerokai didesni nei tie, kuriuos gauna aukštąjį pedagoginį išsilavinimą turintys auklėtojai.
Pagal įstatymus, aukštojo išsilavinimo neturintis žmogus gali dirbti bendrabučio auklėtoju, tačiau jam privalu išklausyti pedagoginių-psichologinių žinių kursą. Rengdama šiuos mokymus direktorė ir vėl „suspindėjo“. Kursams vesti buvo nusamdyta įmonė, neakredituota užsiimti tokia veikla. Kaip paaiškėjo apklausus darbuotojus, užuot rengusi mokymus, ši įmonė tepadalino darbuotojams pasiskaityti atspausdintą informaciją, ir už tai jai buvo sumokėta 3640 litų.
Įdarbindama minėtuosius 6 asmenis, mokyklos direktorė suteikė jiems ir daugiau malonių – leido ketverius metus nemokamai gyventi mokyklos bendrabutyje, neprašydama sumokėti nei už vandenį ir elektrą, nei už patalynę ar tuo labiau – už kambarių nuomą.
Pirko kompiuterių ir baldų, o už šilumą nesumokėjo

Įdomiai mokykloje tvarkyti ir finansai. Pasak D. Jarašiūnienės, pernai įstaiga gavo tiek lėšų, kad turėjo užtekti ir dar likti. Nepaisant to, metus ji vis tiek baigė su nemažomis skolomis. Kitaip ir būti negalėjo, jei mokesčiams už komunalines paslaugas skirtus beveik 40 tūkst. litų išleido kanceliarinėms prekėms, naujiems kompiuteriams ir baldams, o už elektrą, vietoj sąskaitoje išrašytų 3 tūkst. litų, sumokėjo 15 tūkst. litų… Atsakymo, kodėl taip pasielgė, direktorė negalėjo pateikti. Mokykla liko skolinga ir 27 tūkst. litų darbo užmokesčio, nepaisant to, metų pabaigoje direktorė kai kuriems darbuotojams išmokėjo solidžius vienkartinius priedus.
„Įdomybių“ rasta ir kuro sunaudojimo bei kelionės lapuose. Iš jų matyti, kad kai kada į Vilnių, Klaipėdą ar Šiaulius buvo vykstama tuščiu kuro baku, o kitais atvejais per vieną kartą į lengvojo automobilio baką supilama net… 150 litrų benzino. Įvertinę gautą informaciją kontrolieriai priėjo prie išvados, kad mokykla neteisėtai nurašė 214 litrų kuro. Be to, D. Jarašiūnienė spėjo, kad, siekdama nuslėpti kuro apskaitos pažeidimus, G. Sukurienė praėjusį kovą skubos tvarka pardavė Savivaldybei priklausantį automobilį „VW Golf“, nors nebuvo priimtas sprendimas, jog automobilis yra nereikalingas ar netinkamas naudoti.
Posėdžio metu paviešinta ir daugiau mokykloje rastų pažeidimų. Kai kurie jų – ypač šiurkštūs. Vien ko vertas faktas, kad iš mokyklos lėšų pernai buvo pirkta plėvelė mokyklos šiltnamiui dengti, trąšos, sėklos ir daigai, mokyklos darbuotojai plušo remontuodami ir prižiūrėdami šiltnamį, o daržovės, sako, atiteko… G. Sukurienei.
Savivaldybės kontrolierė teigė negalinti patvirtinti nė vieno iš mokyklos gauto dokumento ar jo kopijos tikrumo, nes išaiškėjo, jog direktorės nurodymu net šią gegužę buvo koreguojami kai kurie praėjusių metų apskaitos registro įrašai. Kitų prašytų dokumentų apskritai nepavyko gauti, tad auditoriams neliko nieko kito, kaip tik konstatuoti, jog mokykla jų neturi. D. Jarašiūnienė siūlė įvertinti
G. Sukurienės tinkamumą toliau vadovauti Specialiajai mokyklai arba, jei bus nuspręsta palikti ją direktore, inicijuoti pakartotinę jos atestaciją.
Direktorę pavadino monstru
Išgirdę tai, posėdyje dalyvavę ir ataskaitos atidžiai klausęsi mokyklos pedagogai ir ją lankančių vaikų tėvai pratrūko ilgai tramdytu pykčiu. Įsikarščiavęs vienas tėvelis sakė dažnai parsivežantis sūnų iš šios mokyklos persigandusį, nusėtą mėlynėmis, nubrozdintomis kojomis. Vyras teigė kartą net policijos pareigūnus kvietęs, kad šie išaiškintų smurtaujančius auklėtojus, tačiau šie neradę įrodymų, tik apgailestavę, kad nuo gimimo nekalbantis berniukas negali papasakoti, kas nutiko. „Jūs kalbate apie finansus, apie ataskaitas, kažkokius pažeidimus. Bet prisiminkite, kad ten mokosi ir gyvena vaikai – mūsų vaikai!“ – šaukė vyras.
Kad kai kurie direktorės proteguoti darbuotojai viršija savo įgaliojimus, o direktorė juos dangsto, neneigė ir posėdyje dalyvavę mokyklos pedagogai bei sergančią G. Sukurienę šiuo metu pavaduojanti Birutė Kaminskienė. Jie sakė, kad psichologinį ir fizinį smurtą mokykloje patiria ne tik vaikai, bet ir darbuotojai, mat direktorė nesibodi apžnaibyti jai neįtikusio pavaldinio… „Ką mums reikės daryti, jei grįžę po vasaros atostogų mokykloje vėl pamatysime tą monstrą? Pasakykite, kaip reikės toliau dirbti?“ – klausė pedagogai, gegužę rajono valdžiai įteikę kolektyvinį prašymą atleisti G. Sukurienę iš direktorės pareigų.
Bandydamas atvėsinti įkaitusią atmosferą, Tarybos narys Audrius Klišonis sakė galįs tiksliai pasakyti, kiek direktorė sirgs ir kada grįš į darbą, mat įstatymu yra apibrėžta, kiek galima tęsti biuletenį. Pasak politiko, per tą laiką būtina gerai apgalvoti, kaip teisėtai atleisti
G. Sukurienę, kad ji neturėtų galimybės per teismus susigrąžinti buvusių pareigų. Be to, pasak A. Klišonio (jam pritarė ir kiti politikai), audito išvadas būtina perduoti prokuratūrai, kad ši pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl G. Sukurienės Savivaldybei ir valstybei padarytos žalos, bei paprašyti Ligonių kasų ir SODROS išaiškinti mediką, išrašiusį G. Sukurienei nedarbingumo pažymėjimą, ir jo veiksmų teisėtumą.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...