Duris atvėrė Platelių universalusis daugiafunkcinis centras

Duris atvėrė Platelių universalusis daugiafunkcinis centrasSpaliui besibaigiant Plateliuose iškilmingai atidarytas universalusis daugiafunkcinis centras. Džiugi ši šventė buvo ne tik lopšelio-darželio, kurio atnaujintose patalpose įkurtas centras, bet ir visai miestelio bendruomenei. Siekdama pateisinti universaliojo daugiafunkcinio centro vardą, įstaiga po savo stogu jau pradėjo burti ir po pamokų laisvo laiko turinčius moksleivius, ir įvairius rankdarbius norinčius išmokti daryti ar savo žinias gilinti pageidaujančius jų tėvelius, ir jaunatviško smalsumo nepraradusius senjorus. Projektui „Universaliojo daugiafunkcinio centro Plateliuose steigimas“ iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 1,7 mln. litų. Bendra projekto vertė – beveik 2 mln. litų.

Kol kas Lietuvoje įsteigti vos keli universalieji daugiafunkciniai centrai, o Platelių centras savo veiklą pradėjo vienas pirmųjų, tad drąsiai jį galima vadinti pionieriumi. Tie, kas žino, kaip atrodė 1986 metais statytas ir nė karto kapitališkai neatnaujintas lopšelio-darželio pastatas iki renovavimo, pasakys, kad šis projektas buvo vertas kiekvieno jam įgyvendinti skirto lito. Universaliojo daugiafunkcinio centro įsteigimo ir atnaujintų patalpų atidarymo šventėje svečius pasitikusi ir į salę palydėjusi centro vadovė Asta Plataunienė nelinksmai prisiminė buvusias darbo sąlygas. Esą iki renovacijos šiame pastate kiauru stogu ir suirusiomis sienomis žiemą būdavo taip šalta, kad papildomai įjungus elektrinius šildytuvus grupėse tebūdavo tik 14 laipsnių šilumos.
Nesunku įsivaizduoti, kad toks lopšelis-darželis nebuvo patrauklus nei ikimokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėveliams, nei patiems įstaigoms darbuotojams. Užtat dabar, iš pamatų atnaujinus pastatą, A. Plataunienė džiaugiasi kaip niekad gausiu darželinukų būriu. Tris grupes lanko net 47 vaikai, kai prieš porą metų jų buvo tik 33.
Sunkiai tvardydama jaudulį direktorė dėkojo visiems, prisidėjusiems prie projekto: Plungės savivaldybės administracijos direktorei Astai Beierle-Eigirdienei – už pasitikėjimą, Švietimo skyriaus vedėjui Rolandui Raibužiui ir vyriausiajai specialistei Alinai Jonutienei – už pasiūlytą idėją Plateliuose įkurti universalųjį daugiafunkcinį centrą, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiajai specialistai Rasai Jonušienei – už parengtą projektą, Vietos ūkio ir turto skyriaus vyriausiajam specialistui Martynui Latakui – už kantrybę kuruojant projektą ir pagalbą sprendžiant įvairias keblias situacijas, kurių netrūko pradėjus remontą.
Direktorė džiaugėsi ir Telšių įmonės „Virdaleka“ darbininkais, kurie plušo negailėdami savo savaitgalių ir šventinių dienų, ir baldus pagaminusia UAB „Faktumas“, išpildžiusia visus direktorės pageidavimus. O kad A. Plataunienė itin aktyviai domėjosi renovavimu ir neleido darbininkams nuobodžiauti, patvirtino darbais rūpinęsis M. Latakas. Specialistas juokėsi, kad porą dienų nesulaukęs centro vadovės skambučio sunerimo, ar tik nebus jai kas atsitikę.
Pernai rudenį darbuotis pradėję statybininkai pakeitė stogą, apšiltino fasadą, atliko vidaus remonto ir apdailos darbus, įrengė naują elektros instaliaciją, atnaujino sanitarinius mazgus, vidaus vėdinimo sistemą, pastatą pritaikė neįgaliesiems. Pirmiausia suskubta įrengti lopšelio-darželio grupes. Direktorė džiaugėsi, kad jau praėjusias Kalėdas darželinukai su auklėtojomis sutiko šiltesnėse ir šviesesnėse patalpose. O per šiuos metus baigti ir kiti darbai, atvežti baldai, nauja kompiuterinė įranga.
Be grupių darželinukams ir kabinetų administracijai, įrengtos patalpos Platelių meno mokyklos dailės skyriui. Yra kabinetas ir suaugusiųjų švietimui, kur jau dabar vyksta įvairūs susitikimai. Atnaujinant pastatą buvo įrengta ir nedidelė virtuvėlė bei skalbykla, tad atsirado galimybė teikti trumpalaikes socialines paslaugas. Po pamokų čia užsukę moksleiviai gali paruošti pamokas, išsivirti arbatos ar susitepti sumuštinių, jei reikia, išsiskalbti drabužius.
„Jau turime 23 tėvų prašymus įtraukti jų atžalas į užklasinę veiklą. Ne kartą kvietėme susirinkti ir senjorus. Atėjusieji išreiškė norą įkurti pagyvenusių žmonių klubą. Senjorai aktyviai dalyvauja antradienį ir ketvirtadienį rengiamose kolektyvinėse mankštose. Kartais susirenka tiek norinčiųjų sportuoti, kad salėje būna ankštoka“, – sėkmingais pirmaisiais žingsniais džiaugėsi centro vadovė.
Tolerancijos dienai skirti renginiai, advento vakaronė, anglų kalbos ir kompiuterinio raštingumo kursai pradedantiesiems, poezijos vakaras, paskaitos apie sodybos priežiūrą ir namų remontą, moksleivių Užgavėnių kaukių paroda, dailės užsiėmimai suaugusiesiems – tai tik dalis planų, kuriuos ateinančiais mėnesiais ketina įgyvendinti Platelių universalusis daugiafunkcinis centras kartu su partneriais – Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, Platelių gimnazija ir Meno mokykla.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...