Ponai, perversmas nepavyko

Ponai, perversmas nepavykoVakar turėjęs vykti Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdis pasibaigė nė neprasidėjęs. Paprašęs patvirtinti darbotvarkę, meras Albinas Klimas sulaukė netikėto kolegų „antausio“ – reikalavimo atsistatydinti.Tiesa, šis „antausis“ gal ir nebuvo toks netikėtas. Likus porai dienų iki posėdžio, opozicijos lyderiai ir prie jų prisijungę Liberalų sąjūdžio Plungės skyriaus nariai zujo, kaip tauta sako, tarsi į uodegą įkirptos avys. Keliskart susitikę su valdžioje esančių partijų vadovais pokalbį pradėdavo pasiūlymu: „Mūsų jau 12, junkitės prie mūsų…“
Iš neoficialių šaltinių „Žemaitis“ sužinojo, kad pagrindinis jaukas – administracijos direktoriaus postas – buvo žadamas visiems, su kuo tik susitiko besimatuojantieji valdžios kėdes. Tačiau tai, jog tuose susitikimuose dalyvavo buvęs administracijos direktorius, socialdemokratas Albertas Krauleidis, galėjo reikšti tik vieną – direktoriaus kėdei tinkamas užpakalis jau yra. Ir niekam kitam nebus leista jį pastumti.
Vis dėlto beprasidedant posėdžiui į salę administracijos direktorė Asta Beierle-Eigirdienė įžingsniavo pasipuošusi plačiausia šypsena. Gal norėjo parodyti, kad kai kurių politikų intrigėlės jai – nė motais…
„Po neeilinio Tarybos posėdžio būta kai kurių įvykių, nedarančių garbės nei Plungės rajono savivaldybės administracijai, nei Tarybai, nei pačiam gerbiamam ar nebegerbiamam merui“, – tokiais žodžiais posėdį pradėjo Audrius Klišonis. Po posėdžio paprašytas paaiškinti, apie kokius įvykius kalbėjo, A. Klišonis minėjo oficialų raštą, kurį meras po neeilinio Tarybos posėdžio išsiuntė į Krasnogorską ir Rusijos konsulatą. Esą tame laiške buvo išvardinti ne tie asmenys, kuriuos į Krasnogorską delegavo Taryba.
Akivaizdu, kad tokia „smulkmena“ – tik pretekstas pasiekti tikslą. Kitokias nepasitikėjimo meru priežastis išdėstė netikėtai prie opozicijos prisijungęs Audrius Misiūnas: „Viename laikraštyje buvo išspausdintas jūsų interviu, kuriame prisipažinote, kad buvote paprašytas tapti meru. Šiandien turbūt jaučiatės labai vienišas, nes darbai nejuda taip, kaip norėjote, nes neturite palaikymo. Jums už nugaros yra šaipomasi, jūsų idėjos niekinamos. Aš manau, kad jūs, gerbiamas Albinai, esate izoliuotas šalia esančių žmonių, kurie už jūsų nugaros slepia savo neveiklumą. Siūlau žmogiškai – nebetempkite vienas šito vežimo. Ponai, eksperimentas nepavyko. Imkime tuščia lapą ir formuokime kompetentingą valdžią.“
Pasirašyti nepasitikėjimo meru interpeliaciją kolegas ragino ir Tomas Raudys bei Albertas Krauleidis, tačiau kiti Tarybos nariai pageidavo, kad tokie pasisakymai būtų palikti posėdžio pabaigai. Šią sceną stebėjusi Vyriausybės atstovė Loreta Bagdonavičienė priminė, kad pareiškimas dėl nepasitikėjimo meru turėjo būti užregistruotas vėliausiai prieš 24 valandas, o kadangi tai nebuvo padaryta, svarstyti šiame posėdyje jo negalima.
Išgirdę šiuos žodžius 12 Tarybos narių, ištraukę savo balsavimo korteles, pareiškė palieką salę. O joje pasiliko lygiai tiek pat – 12 – valdančiojoje koalicijoje esančių jų kolegų. Merui nebeliko nieko kito, kaip tik paskelbti posėdį baigtą. Visą šią kebeknę išnarplioti turės posėdyje nedalyvavęs Andriejus Stančikas, mat būtent jo balsas, atėjus metui balsuoti, nusvers svarstykles į vieną ar kitą pusę.
„Žemaičiui“ pavyko telefonu pakalbinti Briuselyje posėdžiaujantį A. Stančiką ir išgirsti jo nuomonę apie Plungėje susidariusią situaciją. Pasak jo, šiandien jau vėlu imtis tokių reformų, kokių pageidauja opozicija, kadangi artėja nauji savivaldybių tarybų rinkimai. Žemės ūkio rūmų vadovas sakė liksiąs ištikimas dabartinei rajono valdančiajai daugumai ir prie maištautojų neprisidėsiąs.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...