Nuo šalčio griuvo bokštai, vanduo į gatvę liejosi…

Grumbliškiai, išgirdę vandens tiekėjus aiškinant, kad per šalčius žmonės mažiau vandens naudoja ir dėl to ne tik trasos užšąla, bet ir šalčio sugniuždyti vandens bokštai griūva, kreivai šypsojosi. Į žurnalistų klausimą, kas čia juokinga, vienas pokštininkas atšovė: „Tik jau ne grumbliškiai mažai vandens sunaudoja… Pas mus sninga ar šąla, už lango diena ar naktis – naminės degtinės fabrikėliai vos ne kas trečioje troboje veikia be sustojimo. Gal mūsų vandens bokštas per didelio apkrovimo neatlaikė?..“Žiema šiemet nenuvargino elektrikų, tik šiek tiek pakuteno šilumininkus, tačiau visiškai nesigailėjo vandens tiekėjų. Antradienį UAB „Plungės vandenys“ direktorius Antanas Borumas sakė, kad darbininkai, sutvarkę šalčio neatlaikiusius vamzdynus aikštelėje prie V. Mačernio 25-ojo namo, tuoj pat turėjo važiuoti į Stanelius, kur viename kieme užšalo trasa. Iš ten – į Narvaišius, paskui – į Kantaučius.Kai tik termometrų stulpeliai nukrito žemiau dvidešimties laipsnių, Nausodžio seniūnijos Jovaišiškės kaime lyg pakirstas griuvo vandens bokštas. Laimė, ant jo nebuvo antenų, tad didesnių nuostolių išvengta. „Ką darėm? Bokšto vietoje pastatėme dažnių keitiklį ir gyventojai iškart gavo vandens. Bokštas buvo jau visiškai supuvęs, tad atiduosim jį į metalo laužą“, – kalbėjo A. Borumas.
Nė kiek ne geresnis buvo ir Grumblių vandens bokštas, todėl UAB „Plungės vandenys“ darbuotojai patys jį nuvertė. Prakiuro ir Stanelių bokštas – jis sutvarkytas ir kol kas paliktas ramybėje, bet bendrovė jau perspėjo ant bokšto stovinčios „Erdvėms“ priklausančios antenos savininkus, kad visko gali nutikti. Anksčiau buvo kilę problemų ir dėl Kulių vandens bokšto, bet jas pavyko išspręsti be didesnių nuostolių.
Vandens iki šiol neturi nemaža Žemaičių Kalvarijos gyventojų dalis – užšalo vamzdynai. Yra ir daugiau kaimų, kuriuose vienos ar kelių sodybų gyventojai priversti naudotis savo arba kaimynų šuliniais. Ypač šią žiemą nukentėjo tie, kurie trasas tiesė patys arba jos buvo nutiestos dar kolūkių laikais ir ne giliau, kaip 80 centimetrų po žeme. Dabar mieste įšalas siekia metrą ir daugiau, tad ką kalbėti apie kaimus.
Bėdų neišvengė ir miestiečiai. Plungėje trasos trūko prie A. Jucio gatvės 53-iojo, V. Mačernio gatvės 25-ojo ir Birutės gatvės 30-ojo namų. Tačiau didžiausia avarija nutiko Vytauto gatvės 5-ame name. Antrajame aukšte trūkus vamzdžiui, vanduo liejosi ne tik į pirmąjį aukštą, bet ir į gatvę. UAB „Plungės vandenys“ potvynį nutraukė, bet „Plungės būstui“ teko surasti to buto savininkę (ji ten negyvena) ir spręsti, kas atsakys už avarijos padarinius.
Tiesa, nors Grumbliuose naminukės verslas klesti, bet ir tie, kurie velnio lašus sunkia, ir tie, kurie tuo neužsiima, vandenį taupo. Ypač per šalčius. Tai patvirtino ir UAB „Plungės vandenys“ abonentinio skyriaus vedėja Rita Abrutienė. Ji 61 abonentą turinčius Grumblius palygino su Gegrėnais, kur yra 69 abonentai, ir pateikė tokius skaičius: 2009-ųjų gruodį grumbliškiai sunaudojo 654 kubinius metrus vandens, gegrėniškiai – 760, šių metų sausį grumbliškiai išleido 449, o Gegrėnų kaimo gyventojai – 625 kub. metrus vandens. Taigi arba gegrėniškiai yra didesni švaruoliai, arba naminės degtinės verslas ten labiau išvystytas…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...