Pažintis su Vilniaus universitetu

Jau tapo gražia tradicija, kai Plungiškių draugija kiekvienais metais dovanoja po keletą įspūdingų renginių jauniesiems plungiškiams.Šį kartą beveik 50 Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos, „Saulės“ gimnazijos, Senamiesčio bei Žemaičių Kalvarijos vidurinių mokyklų moksleivių kartu su savo mokytojais lankėsi vienoje iš seniausių Rytų ir Centrinėje Europoje mokslo šventovių – Vilniaus universitete.
Šią pažintinę kelionę inicijavo ir organizavo Plungiškių draugijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras Bronislovas Lubys ir šios draugijos viceprezidentė, Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė.
430 metų gyvuojantis Vilniaus universitetas garsėja išsaugotomis senomis ir kuriamomis naujomis tradicijomis. Vilniaus universitete plungiškius pasitiko ir šiltai priėmė taip pat plungiškis, universiteto prorektorius, docentas Rimantas Vaitkus. Būsimiesiems abiturientams pristatė ALMA MATER, papasakojo apie galimybes studijuoti, įvairiapuses studijų programas, galimybę dalyvauti tyrimų projektuose, tarptautiniuose studentų mainuose, akademinę veiklą.
Po susitikimo su doc. R. Vaitkumi daugiau kaip dvi valandas vyko ekskursija po senąjį universitetą. Plungiškiai aplankė 1570-aisiais statytą (devyneriais metais anksčiau nei pats universitetas) biblioteką, jos baltąją salę, observatoriją, Šventų Jonų bažnyčią ir Mažąją aulą, kurioje posėdžiauja tik senato ir rektorato nariai bei priimami aukščiausi pasaulio ir Europos valstybių vadovai.
Ši kelionė ne tik visus praturtino istorinėmis žiniomis, bet ir suteikė jauniesiems plungiškiams žinių įvertinti būsimų studijų galimybes ir savo norus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...