Plungiškius ligonius – Plungei

Neseniai Plungės savivaldybėje vyko jungtinis Sveikatos ir socialinės apsaugos bei Kaimo reikalų komitetų posėdis. Jo dalyviai pritarė Savivaldybės ligoninės direktoriaus Antano Martusevičiaus prašymui palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas iš Rietavo ligoninės perkelti į Plungę.Antanas Martusevičius posėdžio dalyviams paaiškino situaciją: Vyriausybė priėmė nutarimą dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restrūkturizavimo trečiojo etapo vykdymo. Įgyvendinant šį nutarimą Plungės ligoninei teks atsisakyti infekcinio ir tuberkuliozės skyrių. Šiuose skyriuose besigydantys ligoniai bus perkelti į specializuotus skyrius Klaipėdoje.
Žengus šį žingsnį, Plungės ligoninėje liks tuščios neseniai atnaujintos patalpos. Be to, tektų atleisti 23 minėtuose skyriuose dirbančius žmones, jiems išmokėti išeitines kompensacijas. Direktorius viliasi išnaudoti patalpas ir išsaugoti darbo vietas, todėl komitetų nariams pasiūlė išeitį. Plungiškiai, kuriems reikalingas palaikomasis gydymas ir slauga, prižiūrimi Rietavo ligoninėje. Už Plungės rajono ligoniams teikiamas paslaugas Valstybinės ligonių kasos per metus Rietavo ligoninei sumoka maždaug pusę milijono litų. A. Martusevičius siūlė plungiškius perkelti į Plungę ir išvardijo tokio sprendimo privalumus: Ligonių kasų skiriami pinigai padėtų Plungės ligoninei išlaikyti finansinę pusiausvyrą, patalpos neliktų tuščios, išliktų darbo vietos, o pacientai liktų Plungėje, jiems konsultacijas teiktų kvalifikuoti medikai.
A. Martusevičius prašė leisti Plungėje įsteigti 20 palaikomojo gydymo ir slaugos vietų bei penkias globos – sunkiems ligoniams, kuriems nebepriklauso palaikomasis gydymas ir slauga.
Komitetas neabejojo, jog Rietavo ligoninei žinia apie plungiškių ligonių praradimą bus didelis smūgis, tačiau
A. Martusevičiaus pasiūlymui pritarė.
Jei Rajono taryba pritars komiteto siūlymui, nuo balandžio pirmosios plungiškiai, kuriems reikalingas palaikomasis gydymas ir slauga, iš Rietavo bus perkelti į Plungę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...