Lietuvai skyrė ne tik gražiausius žodžius

Antradienį Plungė, Rietavas, kiti miesteliai pasipuošė trispalvėmis. Kaip ir visoje šalyje, tą dieną buvo minima Lietuvos valstybės atkūrimo diena.Plungėje šventė prasidėjo šv. Mišiomis Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Po jų susirinkusieji, lydimi politinių kalinių, tremtinių ir kariškių, patraukė prie Laisvės paminklo. Čia sveikinimo žodžius tarė rajono merė Valerija Lapukienė ir klebonas Julius Meškauskas. Jų kalbas palydėjo trys Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos trečiosios rinktinės Plungės kuopos šaulių iššautos salvės: pirmoji – už Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį, antroji – už Lietuvą, trečioji – už Lietuvos nepriklausomybės gynėjus.Vėliau visi patraukė į Plungės kultūros centrą. Susirinkusiesiems ir Lietuvai gražiausius žodžius, šilčiausias dainas ir trankiausius šokius dovanojo Plungės tremtinių ir politinių kalinių choras „Tėvynės ilgesys“ bei Kultūros centro kolektyvai: vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, kamerinis choras, šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“, pučiamųjų instrumentų orkestras ir merginų choreografijos grupė.
Valstybės atkūrimo dieną paminėjo ir rietaviškiai, po šv. Mišių bažnyčioje gausiai susirinkę į Kultūros centrą. Sveikinimo žodžius tarė meras Antanas Černeckis. Koncertavo meno mokyklos moksleiviai ir mokytojai, po koncerto sulaukę daug gražių padėkos žodžių iš Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Lidijos Rėkašienės ir Kultūros centro direktoriaus Vytauto Kažukausko.
Alsėdžiuose buvo surengtos respublikinės bėgimo varžybos, skirtos pagerbti Nepriklausomybės akto signatarams Stanislovui Narutavičiui ir Jonui Smilgevičiui.
Visuose Plungės rajono ir Rietavo savivaldybės miesteliuose antradienį skambėjo Tautiška giesmė, o žuvusieji už Tėvynės laisvę buvo pagerbti tylos minute.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...