Neišsemiama tema – katilinės problemos

Dar kartą apie buvusią „Minijos“ katilinę, kurią nusipirko UAB „Plungės šilumos tinklai“, diskutuota Plungės rajono savivaldybės Vietos ūkio ir ekologijos komitete. Bendrovės direktorius Petras Piekus kalbėjo apie jos perspektyvas, tačiau merė Elvyra Lapukienė paprašė paaiškinti dėl kainos: ar spaudoje skelbta informacija, jog katilinė nupirkta kelis kartus brangiau negu iš tiesų kainuoja – teisinga, ar šmeižtas, kurį gėda skaityti…„Noras kažką parodyti ir pasirodyti“, – nežinia kam šią repliką skyrė P. Piekus. (Jeigu kalbėjo apie žurnalistus – jie ir taip matomi, jeigu apie informaciją pateikusius plungiškius – jų pavardės nebuvo paskelbtos, tad koks čia pasirodymas?) Savo kalbą direktorius kažkodėl pradėjo nuo to, kad jie katilinės neišbandė – nebuvo galimybių. Gal šis paaiškinimas skirtas ateičiai – o jeigu pasirodys, kad kažkas ten negerai?..
Jį pertraukusi merė Elvyra Lapukienė pasakė, jog Plungėje lankėsi ir katilinę apžiūrėjo Ūkio ministerijos specialistai, kurie padarė išvadą: jeigu už katilinę buvo sumokėta nuo 1,5 iki 2,2 milijono litų, tai viskas tvarkoje. (Kodėl tų specialistų nebuvo galima iškviesti prieš sudarant sandorį, tada ir toks skandalas nekiltų?) P. Piekus taip pat patvirtino, jog ministerijos specialistai blogai tos katilinės neįvertino. Be to, bendrovė prieš sandorį darė savo vertinimą ir nustatė 1,8 milijono litų kainą.
Pasak direktoriaus, kad sandoris – teisingas, rodo ir banko pozicija. Bankas katilinę paėmė kaip užstatą ir „Plungės šilumos tinklams“ suteikė 1,4 milijono litų paskolą. Baigdamas P. Piekus pareiškė, kad, jo nuomone, katilinę bendrovė įsigijo pusvelčiui.
Per ginčus dėl kainos nebuvo užmirštos ir katilinės perspektyvos. P. Piekus sakė, kad jau kitą šildymo sezoną miesto centras bus šildomas iš buvusios „Minijos“ katilinės, o iki 2012 metų bus prijungta ir Stoties gatvė. Direktorius dar pažymėjo, jog Stoties gatvėje esančių katilinių neuždarys – jos bus kompiuterizuotos ir veiks kaskadiniu principu.
UAB „Plungės šilumos tinklai“ vadovas taip pat paaiškino, kad tol, kol užteks galingumo, dirbs naujai įsigyta katilinė, o kai jo pritrūks, bus įjungiama miesto centre esanti dujomis kūrenama katilinė. Ji bus rezervinė.
Kažkodėl nė vienas komiteto narys neprisiminė, kad anksčiau pats P. Piekus ir jie, komiteto nariai, kalbėjo apie tai, jog miesto centre esanti katilinė gadina miesto vaizdą, tad ji bus uždaryta ir perduota Savivaldybei. O dujas buvo žadama atvesti į dabar nusipirktą katilinę.
Komiteto pirmininkas V. Jonutis tik paprašė dar kartą pakartoti, kad jau rudenį ši katilinė šildys Plungės centrą, o iki 2012 metų – ir Stoties gatvės rajoną. Mero pavaduotojas Juozas Šlepetis pasiteiravo, ar užteks vietinio kuro. Išgirdęs, kad tokio kuro siūlo ir Latvija, ir Baltarusija, bet plungiškiams užtenka to, ką gauna iš savo ir aplinkinių rajonų, daugiau klausimų neturėjo.
Miestiečiai, aišku, klausimų būtų turėję. Ir pirmasis – apie sausio mėnesio šilumos kainas, šokiravusias visus, kurie negauna kompensacijų. Apie tai niekas nė neužsiminė, tad plungiškiams belieka laukti ateinančio kūrenimo sezono ir tikėti pažadais, jog už šildymą jie mokės mažiau.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...