Komiteto nariui nepatiko nuliai

Praėjusią savaitę posėdžiavo Plungės rajono savivaldybės ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas. Kalbėta apie šilumos ūkį, svarstyti gyventojų ir įmonių prašymai. Prieš aptariant rajono biudžetą, komiteto narys Algirdas Kurcikevičius paliko posėdžių salę. Motyvas – katilinei pirkti išleistas milijonas, o kitose biudžeto eilutėse – nuliai.Pirmiausia planuota svarstyti Vietos ūkio skyriaus šilumos ūkio specialisto Kazio Milieriaus pateiktą informaciją apie energijos naudojimo efektyvumo plėtrą, vietinius ir atsinaujinančius energijos šaltinius. Komiteto pirmininkas Mykolas Pronckus pareiškė, kad šio klausimo neįmanoma svarstyti, nes informacija – nepateikta. Komitetui pateiktoje medžiagoje paminėtas tik vienas – Stalgėnų mokyklos ir seniūnijos katilinės rekonstrukcijos – projektas. „Siūlau šio klausimo svarstymą atidėti. Mes galime tik konstatuoti faktą – skyriaus specialistai nieko neveikia“, – buvo griežtas komiteto pirmininkas.
Kazys Milierius tikino, jog darbas tikrai vyksta: nuolat atnaujinamos šilumos trasos, padaryta kitų darbų. K. Milierius paminėjo ir kiek kilometrų trasų sutvarkyta, ir kiek energijos sutaupoma, tačiau komiteto nariai pageidavo, kad iki kito posėdžio šie duomenys būtų pateikti raštu, mat neturėdami dokumentų jie negali analizuoti ir skaičiuoti.
Baigiant kalbas apie šilumos energijos taupymą, komiteto narys A. Kurcikevičius pasiteiravo: „Ar jau nupirkta „Minijos“ katilinė? Už kiek? Ar jau sumokėti pinigai?“
Atsakymas buvo teigiamas: nupirkta, sumokėta – 1 mln. 760 tūkst. litų: milijono litų paskolą Savivaldybė paėmė iš banko, likusią dalį sumokėjo UAB „Plungės šilumos tinklai“. A. Kurcikevičius sumurmėjo: „Katilinės kaina – stebuklinga“. Atėjus metui svarstyti biudžeto projektą, ištarė: „Milijonas paskolintas katilinei pirkti, o daugelyje biudžeto eilučių – nuliai. Aš atsisakau dalyvauti svarstant biudžetą.“
„Jūsų valia“, – šiais žodžiais palydėjo pro duris išeinantį kolegą M. Pronckus.
Komiteto nariai, pristačius projektą, pastabų beveik neturėjo. Jie tik vylėsi, kad su biudžeto projektu Tarybai bus pateiktas ir taupymo planas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...