Lankėsi švietimo ir mokslo ministras

Penktadienį Rietavo savivaldybėje ir Plungės rajone lankėsi švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.Lydimas Seimo nario Jurgio Razmos, patarėjo Alberto Lakštausko ir Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento švietimo organizavimo skyriaus vyriausiojo specialisto Petro Navicko, jis savo viešnagę ankstų penktadienio rytą pradėjo Žemaitijos kolegijoje, vėliau užsuko į Lauryno Ivinskio gimnaziją. Pasisvečiavęs Rietave ministras atskubėjo į Plungę, kur susitiko su „Saulės“ gimnazijos, „Ryto“ pagrindinės ir Specialiosios mokyklos mokytojais bei moksleiviais, dalyvavo radijo stoties „Pulsas“ tiesioginėje laidoje „Savivaldybės pusvalandis“. Ypač triukšmingai delegacija buvo sutikta Plungės technologijų ir verslo mokykloje. Moksleiviai ministrą pasitiko pagal senas tradicijas – su sūriu ir gira, skambant linksmai muzikai.
Po pietų Savivaldybės salėje ministras susitiko su rajono vadovais, Tarybos nariais, mokyklų direktoriais bei švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais. Padėkojęs susirinkusiesiems už dėmesį, G. Steponavičius trumpai aptarė aktualiausias švietimo problemas. Viena jų – iki 2012 metų rugsėjo planuojama pabaigti mokyklų tinklo pertvarka. Pasak ministro, daug kas tikisi, kad šis sprendimas bus atšauktas, tačiau sustoti pusiaukelėje neketinama. Galbūt bus švelninami tik reikalavimai miestelių vidurinėms mokykloms, norinčioms tapti gimnazijomis. Visos kitos vidurinės mokyklos turi pradėti ruoštis tapti dešimtmetėmis ar aštuonmetėmis.
„Kas užtikrins, kad vienintelėje mieste likusioje gimnazijoje dirbs patys geriausi pedagogai?“ –
kažkas teiravosi ministro. „Tą užtikrinti gali tėvai. Tik jie turi teisę reikalauti ugdymo kokybės. Be to, ir gimnazijos direktoriui ne garbė samdyti prastus pedagogus“, – atsakė ministras. Jis taip pat ragino direktorius ryžtingiau mokyklose mažinti popierizmą ir kūrybiškiau spręsti iškylančias ugdymo ir finansines problemas, juolab kad šiemet patvirtinta kaip niekad liberali krepšelio lėšų paskirstymo metodika.
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė iškėlė ant išlikimo ribos balansuojančių neformaliojo ugdymo įstaigų klausimą. Ministras sakė žinąs, jog sunkmečiu sunkiausiai verčiasi ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigos, tačiau ministerija jau rengia krepšelio metodiką finansuoti šias ugdymo sritis. Kita gera žinia – dar šiemet planuojama skirti lėšų Platelių gimnazijai bei Alsėdžių vidurinei mokyklai atnaujinti. Trečia šiame sąraše – M. Oginskio meno mokykla.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...