Sportui ir kultūrai remti – ašaros

Praėjusį trečiadienį vykusiame Plungės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje daugiausia kalbėta apie pinigus. Nors 2010-ųjų biudžetas – itin skurdus, o prašančiųjų paramos nemažėja, komiteto nariams teko sukti galvas, kaip padalinti turimas lėšas. Kad ir vilkas būtų sotus, ir avis – sveika.Paprašė antkainio

Švietimo skyriaus vedėjas Rolandas Raibužis pateikė siūlymą dėl rajono lopšelių-darželių darbuotojų maitinimo šiose įstaigose. Esą iki šiol dalis darbuotojų pietaudavo kartu su darželinukais ir mokėdavo tik už maisto produktus, bet sulaukę auditorių pastabų, kad tokios lengvatinės patiekalų kainos gali būti taikomos tik darželinukams, įstaigų vadovai patys kreipėsi į Švietimo skyrių su prašymu, jog būtų nustatyta ir maisto paruošimo kaina. „Apskaičiavome, kad maisto paruošimas sudaro apie 25 proc. maisto produktų kainos, todėl siūlome šį antkainį taikyti minėtųjų įstaigų darbuotojų pietums“, – sakė R. Raibužis. Komiteto nariai šiam siūlymui pritarė.

Priedus skaičiuos koeficientais

Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė siūlė nuo kovo 1 dienos nustatyti naujus personalinius priedus prie atlyginimų kultūros įstaigų vadovams. Pasak jos, už papildomą darbą švenčių ir ne darbo dienomis, taip pat vakarais, Plungės kultūros centro direktoriui prie mėnesinio atlyginimo reikėtų pridėti 8,6, Plungės viešosios bibliotekos direktorei – 4,2, Žemaičių dailės muziejaus direktoriui – 4,5, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorei – 1,8, Kulių, Šateikių ir Žlibinų kultūros centro direktorėms – po 1 koeficientą (1 koeficientas – 122 Lt).
Šį siūlymą pakomentavo rajono merė Elvyra Lapukienė. Pasak jos, anksčiau priedai prie atlyginimų buvo skaičiuojami procentais, bet buvo nutarta pereiti prie naujos tvarkos – rajono biudžetinių įstaigų vadovams skirtus priedus skaičiuoti taip pat, kaip atlyginimus – koeficientais. Esą tokia tvarka mažiau erzina visus kitus, gaunančius atlyginimus be priedų.

Rems tik svarbiausius renginius

Dar kartą peržiūrėtas siūlomas šių metų biudžeto projektas. Susirinkusiuosius nudžiugino tai, kad vis dėlto žadama rasti lėšų –
po 75 tūkst. litų – kultūros bei sporto rėmimo programoms. Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė pasiūlė šią sumą padalinti taip: tarptautiniam Mykolo Oginskio festivaliui rengti –
30 tūkst. litų, po 10 tūkst. litų skirti fotografijos bienalei, festivaliams „Mažoji Melpomenė“ ir „Saulelė raudona“ bei Plungės vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ dalyvauti pasauliniame teatrų festivalyje. Likusius 5 tūkst. litų – atidėti kultūriniams miesto šventės renginiams.
Sporto tarybos siūlymą, kaip padalinti sportui remti skirtas lėšas, perdavė Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas. Sportininkai pageidauja, jog 20 tūkst. litų būtų skirta centrinio stadiono priežiūrai, 23 tūkst. – šalies ar tarptautinio lygio renginiams (plaukimo maratonui, jaunučių futbolo ir jaunių krepšinio turnyrams, šachmatų festivaliui, jaunučių dziudo turnyrui, motokroso čempionatui ir kitiems), 10 tūkst. litų rekomenduojama skirti remti masinius sporto ir sveikatingumo renginius rajone, 15 tūkst. litų – sporto klubams reprezentuoti rajoną Lietuvoje, 6 tūkst. litų – sporto klubams, turintiems vaikų ir jaunimo grupes, remti. Likusį tūkstantį litų prašoma skirti geriausiems šių metų sportininkams apdovanoti.
Rajono merė pageidavo, kad iš sporto rėmimo programos 15 tūkst. litų būtų skirta galiūnų varžyboms miesto šventės metu rengti, tačiau sportininkai tam nepritarė. Pasak A. Viršilo, tokiu metu atimti iš Plungės sportininkų 15 tūkst. litų ir atiduoti juos iš kitų miestų atvyksiantiems galiūnams būtų neprotinga.
Galutinį sprendimą šiuo ir kitais posėdyje aptartais klausimais priims Rajono taryba.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...