Po talkos pagražėjo miestai ir kaimai

Iki praėjusio šeštadienio dalyvauti švaros akcijoje „Darom 2010“ buvo užsiregistravusios visos Plungės rajono seniūnijos, o mieste plušėjo 25-ios Savivaldybei priklausančios įstaigos ir organizacijos. Talkoje pareiškė norą dalyvauti ir 18 įvairių visuomeninių, politinių organizacijų bei kelios įmonės. Taigi rajoną tvarkė gausus būrys talkininkų: 2725 mokiniai ir 1265 suaugusieji.Plungėje pirmieji į talką išėjo patys mažiausieji miestiečiai. Kaip „Žemaičiui“ pranešė lopšelio-darželio „Vyturėlis“ pedagogė Audronė Norvaišienė, vaikai, jų tėveliai, darbuotojai tvarkė Babrungo pakrantę. Nuo plungiškių neatsiliko ir Alsėdžių mažyliai. Jie rinko šiukšles iš šalia darželio esančio pušynėlio.
Šią savaitę plungiškiai gali gėrėtis savo darbu ir savo miestu, kuris jų dėka tarsi įgavo antrąjį kvėpavimą ir nusipurtė keliasdešimt tonų šiukšlių. Na, o svečiai, matyt, tikrai stebėsis išgražėjusiu parku, švariomis Babrungo pakrantėmis, Saulės taku, švariais skverais ir takeliais, tvarkinga aplinka prie kapinių…
Pernykštėje akcijoje Rietave dalyvavo 900 savivaldybės gyventojų, kurie surinko apie 17 tonų šiukšlių. Šiemet į talką atėjo 1557 savivaldybės gyventojai.Kaip „Žemaičiui“ sakė Rietavo savivaldybės ekologė Jūratė Bitarytė, šiemet akcijos dalyvių buvo gerokai daugiau, bet rietaviškiai mano, kad šiukšlių jie surinko mažiau. „Žmonės patys padirbėję talkoje ėmė elgtis atsakingiau ir nemėtyti šiukšlių, kur pakliuvo“, – pasakojo ekologė.
Pirmasis Rietavo savivaldybėje į talką išsiruošė Žemaitijos kolegijos kolektyvas: 132 talkininkai tvarkė Rietavo parką ir džiaugėsi, kad šiukšlių krūvos ten gerokai mažesnės negu buvo pernai. Apie 100 medingėniškių moksleivių plušėjo prie savo mokyklos.
Plungės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, ekologė Asta Beierle- Eigirdienė pažymėjo, jog šiemet iš akcijos organizatorių rajonas negavo nė vieno maišo šiukšlėms rinkti, nė vienos pirštinių poros. Laimė, kad dar metų pradžioje iš aplinkosaugos fondo tam buvo numatyta 3000 litų. Rietaviškiai maišų ir pirštinių pirko už įmonių paaukotus pinigus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...