Valdžiai dreba kinkos?..

Valdžia milijonus išleido Lietuvos įvaizdžiui kurti ir galų gale paskelbė, kad Lietuva – drąsi šalis. Vieni tokiam pareiškimui pritarė, antri – į kumštį krizeno, treti – atvirai valdžiai į akis šaipėsi. Matyt, tretieji yra teisūs: kaip gali būti, jog drąsiai šaliai vadovauja… bailiai? Žmonės, kurie bijo savo suvereno – tautos. Ir taip baisiai bijo, kad negali tautai leisti pačiai tiesioginiuose rinkimuose išsirinkti merą. Visais varpais skambinę, jog Seimas tuoj tuoj priims tokius įstatymus, kurie leis žmonėms nuspręsti, kas turi vadovauti jų rajonui ar miestui, kai reikėjo balsuoti, „dėjo į krūmus“. Todėl kažin ar verta stebėtis, kad Seimo reitingai – tokie žemi, jog žemesni ir būti negali. Plungės centre kalbinti plungiškiai svarstė, ko bijo mūsų seimūnai?Vokietijoje dirbantis plungiškis Egidijus Mineikis:
– Atsakymas aiškus: Seimas bijo, kad žmonės neišrinks jų partijai priklausančių žmonių, o tada jie negalės manipuliuoti vietos valdžia. Pažiūrėkit, kas dabar yra Rajono taryboje: didelių įmonių, statybinių organizacijų savininkai ar vadovai, tad apie kokį skaidrumą galima kalbėti. Esantieji valdžioje bet kokia kaina stengiasi pagriebti kuo didesnį kąsnį ir todėl konkursus laimi ne tie, kurie darbus atliktų pigiau, o valdžios bendrapartiečiai. Todėl verslas ir remia partijas, kad šios vėliau už tuos pinigus pagal jų pageidavimą šoktų. O jeigu meras būtų visateisis ir nuo partijų nepriklausomas rajono šeimininkas, teisingumo tikrai būtų daugiau. Dažnai stebiuosi, kokia didžiulė neteisybė dabar klesti Lietuvoje. Pavyzdžiui, jeigu Vokietijoje pabrango maistas ir degalai, tai iškart padidėjo atlyginimai. Arba: 3000-4000 eurų uždirbantis vokietis už duonos kepaliuką moka eurą, o tiek pat už duoną mokantis lietuvis uždirba… 800 litų.
Plungiškė Judita Laukienė:
– Merą turi rinkti patys žmonės – kitaip ir būti negali. Partijos įrodė, kad nesugeba tinkamai valdyti. Ką jos moka, tai nuolat bartis ir ginčytis. Manyčiau, meras turėtų vadovauti Rajono tarybai, o administracijos direktorius –
spręsti ūkinius reikalus, tačiau administracijos direktorius privalo būti pavaldus merui, o ne partijoms. Tik aš netikiu, kad kas nors netrukus pasikeis. Mes, lietuviai, esame labai pasyvūs, o valdžia labai bijo, jog neteks postų ir negalės diktuoti sąlygų. Nepritariu ir dabar renkamiems parašams dėl referendumo, kuriame rinkėjai turėtų nuspręsti: nori jie ar ne turėti galių atšaukti savo rinktus Seimo narius. Išmesime tam referendumui pinigus, o konkrečios naudos nebus.
Plungiškis Viktoras Vaitkus:
– Valdžia bijo savo žmonių, bijo jų nuomonės. Plungės ar Rietavo gyventojai pažįsta vietinius lyderius ir geriau už visas partijas žino, ar jie verti būti rajono šeimininkais, ar ne. Rajono meras privalo turėti visas teises – būti ir Tarybos, ir administracijos galva. O kas dabar? Pažiūrėkite, kiek nesąmonių pridarė dabartinis Plungės savivaldybės administracijos direktorius, o kas jam ką padarė? Nieko: kaip dirbo, taip ir dirba, ir dirbs. Rajono valdžia bijo jį pajudinti, nes subyrės koalicija. Gal būtų gerai, jeigu žmonės galėtų atšaukti ir savo išrinktus Seimo narius, tačiau aš turiu kitą pasiūlymą. Norėčiau, jog referendumui reikėtų ne 300 tūkst., o 100 tūkst. parašų. Kodėl dvigubai daugiau gyventojų turinčiai Šveicarijai užtenka 100 tūkst., o Lietuvai – ne? Palengvinus referendumo sąlygas, tauta savo valdžią galėtų valdyti referendumais.
Ūkininkė Marina Niedvaraitė:
– Dar labai negreitai mes patys rinksime merus ar seniūnus –
partijos to neleis. Tai, kas vyksta dabar: pažadai, ginčai, balsavimai – politiniai partijų žaidimai, o realiai jie nieko nedaro, nes bijo prarasti įtaką miestuose ir rajonuose. Manau, ne tik aš viena tikiu, kad daugumoje vietų žmonės į merus išrinktų nepartinius, o tai partijoms nieko gero nežada. Pavyzdžiui, nežinau rajone nė vienos partijos ryškaus lyderio, kuris galėtų būti meru. Ką tai reiškia? Ogi kad tada ir socialdemokratams, ir konservatoriams, ir kitiems Plungėje iš rankų valdžia išslystų. Labai svarbu, kokias galias žmonių išrinktas meras turės. Manau, meras turi ir Tarybai, ir administracijai vadovauti. Aišku, ir atsakyti už viską turi ne kas kitas, o jis. Pažiūrėkite, dabar milijoninius sandorius pasirašo konkretūs valdininkai, o paaiškėjus, kad pinigai nuplaukė ne ten, kur reikėjo, niekas neatsako – kaltų nėra. Nežinau, ko reikia: dar didesnės krizės, ar kokios be proto didelės nelaimės, kad pagaliau patys rinkėjai galėtų nuspręsti, kam patikėti vietos valdžios vadžias.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...