Dėl sporto komplekso – nauji ginčai

Po ilgų diskusijų ir svarstymų, užtrukusių visą rudenį ir žiemą, Plungės rajono sporto bendruomenė ir valdžios atstovai pagaliau sutarė dėl bendros planuojamo sporto komplekso vizijos. Paskelbus projektavimo darbų konkursą buvo išrinktas rangovas – Kauno įmonė „Projektų centras“, su kuria balandžio 1-ąją pasirašyta darbų sutartis. Po poros savaičių į Plungę atskubėję projektuotojai pareiškė, kad įgyvendinti visus sportininkų norus įmanoma pastačius tik dvigubai didesnį kompleksą, nei planuota.Priminsime, kad Rajono taryba palaimino nutarimą, pagal kurį sporto komplekse turėtų būti įrengta pagrindinė salė krepšinio ir kitoms varžyboms bei mažesnė – įvairiems žaidimams, treniruotėms, taip pat baseinas, treniruoklių salė, imtynių salė, administracinės patalpos ir kavinė. Šalia (atskirame pastate) numatyta suprojektuoti ledo areną. Skaičiuota, kad visos šios patalpos turėtų būti ne didesnės kaip 5 500 kv. metrų ploto.
Įdomu, kodėl tik laimėję konkursą ir pasirašę darbų sutartį projektuotojai pareiškė apsižiūrėję, kad tokia užduotis yra neįvykdoma. Esą visas minėtąsias sales, baseiną ir ledo areną galima sutalpinti į mažų mažiausiai 9300 kv. metrų ploto pastatą. Kita naujiena – norint projektuoti ir statyti tokio dydžio kompleksą būtina keisti detalųjį planą bei užstatymo dydį (bet tada gali nebeužtekti vietos stadionui, numatytam įrengti šalia komplekso). Be to, reikėtų iš naujo skelbti projektavimo darbų konkursą, mat pasikeistų konkurso sąlygos. Visa tai užtruktų mažiausiai pusmetį. Žinoma, būtų galima neskubėti, jei ne faktas, kad projekto nepabaigus iki birželio galo, žadėtąsias Europos Sąjungos lėšas projektui rengti Plungė matys kaip savo ausis. Maža to, už darbus projektavimo įmonei turės sumokėti iš savo kišenės.
Projektuotojai pasiūlė išeitį: vietoj dviejų sporto salių įrengti vieną didelę, kurią, reikalui esant, specialia sienele būtų galima padalinti į dvi dalis. Tokioje salėje varžybų metu galėtų tilpti iki tūkstančio žiūrovų. Deja, toks kompromisas netenkina rajono sporto bendruomenės. Apie tai diskutuota pirmadienį vykusiame Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje bei antradienį specialiai sušauktoje sporto taryboje.
Sportininkų interesams atstovaujantis Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas apgailestavo negalėjęs dalyvauti susitikime su projektuotojais ir stebėjosi jų pasiūlytu sprendimu. Esą jame nepagrįstai padidinti holai ir koridoriai, suprojektuota per didelė pagrindinė salė, ledo arena, per daug pagalbinių patalpų. Pasak A. Viršilo, racionaliai sudėliojus visas erdves atsirastų vietos ir antrajai salei, o treniruotis vienoje, kad ir padalintoje pertvara į dvi dalis, yra labai nepatogu.
Su A. Viršilo išsakytais žodžiais nesutiko rajono merė. Pasak jos, projektuotojai tikina, kad sportininkų norai techniškai yra neįgyvendinami, tad reikia atsižvelgti į specialistų nuomonę. Esą didesni holai ir koridoriai reikalingi tam, kad į varžybas susirinkę žiūrovai galėtų laisvai patekti į salę ar pasiekti išėjimą, nekiltų spūstys. Būtinos ir įvairios pagalbinės patalpos įrangai. Į diskusiją įsitraukė krepšinio treneris Genadijus Glikmanas, pastebėjęs, kad įmonė tam ir samdoma, jog padarytų pageidaujamą projektą, o ne kištų savo sugalvotą, paprastesnį.
Įsiplieskusius ginčus ramino Sporto tarybos pirmininkas Vytautas Jonutis. Pasak jo, būtina bandyti rasti su projektuotojais bendrą kalbą. Jei šie įrodys, kad numatytame plote įrengti dvi sales yra neįmanoma, teks tenkintis viena universalia. Sutarta iki Rajono tarybos posėdžio dar kartą susitikti su projektuotojais ir aptarti kelis galimus variantus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...