Atnaujinamos švietimo įstaigos

„Žemaitis“ pasidomėjo, kokie remonto darbai šiais metais atliekami Plungės rajono švietimo įstaigose. Apie tai papasakoti sutiko Savivaldybės Vietos ūkio skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė.



Šiemet atnaujinimo darbai atliekami Platelių gimnazijoje. Kaip pasakojo Ž. Bieliauskienė, darbai jau pradėti. Jų ėmėsi UAB „Sauslaukio statyba“ darbininkai. Numatyta rekonstruoti inžinerinius tinklus: šildymo, elektros, vandentiekio, nuotekų, vėdinimo ir gaisrinės signalizacijos. Bus atliekami bendrieji vidaus ir lauko statybos darbai. Platelių gimnazijai remontuoti skirta apie 3 mln. litų: 25 proc. sumos skyrė Rajono savivaldybė, o likusią dalį –
Europos Sąjunga. Paklausta, kada numatyta baigti remontą, Vietos ūkio skyriaus vedėja pažymėjo norinti, jog gimnazija būtų suremontuota kuo greičiau, kad tai netrukdytų ugdymo procesui, tačiau darbai turėtų būti baigti tik vasario mėnesį.
Švietimo ir mokslo ministerija „Ryto“ pagrindinei mokyklai skyrė 469 tūkst. litų. Iš jų
121 tūkst. litų panaudota fasadui šiltinti, už likusią sumą bus remontuojama netoli mokyklos esanti sporto aikštelė. Šiuos darbus atlikti patikėta UAB „Alfva“.
Ž. Bieliauskienė atskleidė, jog džiaugiasi, kad šiemet ES nemažai lėšų skyrė lopšeliams-darželiams remontuoti.
Beveik 1,4 mln. litų skirta lopšeliui-darželiui „Pasaka“. UAB „Palska“ darbininkams teks atlikti pastato energetinių charakteristikų gerinimo darbus. Planuojama ant stogo sumontuoti saulės kolektorių, sutvarkyti šildymo, vėdinimo sistemas bei elektros instaliaciją, rekonstruoti fasadą, pakeisti langus ir inžinerinius tinklus. Šie darbai bus pradėti rugpjūtį, juos bagti numatyta per
15 mėnesių.
Šiais metais galimybė atsinaujinti suteikta ir lopšeliams-darželiams „Raudonkepuraitė“, „Saulutė“ bei „Rūtelė“. Iš viso ES jiems skyrė beveik 1,3 mln. litų. Tiesa, iškelta viena finansavimo sąlyga – patalpose būtina pakeisti langus. Savivaldybė tam skyrė lėšų. Už ES lėšas bus atlikti vidaus apdailos darbai, pakeisti baldai, įranga. Tikimasi, kad šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos bus sutvarkytos dar šiais metais.
AB „Sidona“ bus atsakinga už lopšelio-darželio „Vyturėlis“ remontą ir atnaujinimą. Beveik 1,4 mln. litų skirta pastato inžineriniams tinklams pakeisti ir fasadui šiltinti. Šie darbai turėtų būti atlikti iki kitų metų kovo mėnesio.
„Skyrius tikisi, kad modernesnės įstaigos ir atlikti rekonstrukcijos darbai sudarys sąlygas mažinti energijos sąnaudas pastatuose ir užtikrins sveikesnes ir saugesnes ugdymo sąlygas“, –
sakė Ž. Bieliauskienė. To tikėtis turėtų ir minėtas ugdymo įstaigas lankantieji.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...