Tarp laimingųjų – ir Mingėlos ąžuolas

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) iniciavo dešimties medžių senolių, įtrauktų į valstybės saugomų botaninių gamtos paveldo objektų sąrašą, priežiūros darbus. Tarp dešimties laimingųjų – ir prie Plungės-Kulių kelio, Vieštovėnuose, augantis Mingėlos ąžuolas, unikalus savo dydžiu ir amžiumi. Taip pat bus tvarkomi Stelmužės, Adamavo, Buivėnų, Glitiškių, Tverečiaus ir Mukulių ąžuolai, Liepa Motinėlė, Lietuvio liepa bei Storoji Klaipėdos liepa.Atlikus dirvožemių agrocheminius tyrimus, nustačius augaviečių sąlygas ir medžių gyvenimą neigiamai veikiančius veiksnius, numatytos priemonės, padėsiančios pratęsti šimtamečių medžių amžių ir gyvybingumą.
Pasak VSTT planavimo ir kadastro skyriaus vyr. specialisto Giedriaus Mikalausko, apžiūrėjus Mingėlos ąžuolą nutarta, kad būtina pašalinti jo kamieną bjaurojančias ir mažai naudos teturinčias betonines plombas bei žiedus, kuriais kadaise buvo suveržtas kamienas. Ąžuolas bus apgenėtas, aptvertas nauja tvorele, o šalia jo įrengtas stendas su informacija lankytojams. Be to, iš surinktų ąžuolo gilių planuojama sudaiginti sodinukų – pamainą šiam galiūnui.
Šio ir kitų medžių senolių tvarkymo darbus planuojama atlikti iki metų pabaigos. Darbus finansuoja Aplinkos apsaugos rėmimo programa, o vykdo VšĮ „Lietuvos arboristikos centrasrdquo;.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...