Žmogus, gydantis ne tik kūną, bet ir sielą

Praėjusį savaitgalį Plungės kultūros centro parodų salėje atidaryta plungiškio gydytojo ir fotomenininko Kęstučio Vaitkaus fotografijų paroda „Plungės ir Platelių kraštas. Iš natūros“. Parodos atidarymas sulaukė nemažai susidomėjusių plungiškių, kurie atėjo susitikti su autoriumi, pamatyti jo darbus, o gal užfiksuotose kadruose rasti save, savo namus ar artimus.Parodos atidarymą pradėjusi kultūros centro vyr. specialistė tautodailei Zafira Leilionienė sakė, kad Kęstutis Vaitkus yra tikras mūsų krašto kultūros patriotas – ir bibliofilų klubo narys, ir kultūros savaitraščio „Žemaičių saulutė“ talkininkas, ir Kultūros centro folkloro ansamblio „Gondinga“ muzikantas, nuolatinis kasmet vis kitame Europos mieste vykstančio tarptautinio folkloro festivalio „Europeade“ svečias. Z. Leilionienė išdavė paslaptį, kad šiais metais autorius švenčia ir asmeninį jubiliejų, tad šis parodos atidarymas – dviguba šventė.
Fotografijos pasaulis K. Vaitkui jau seniai – savas ir artimas. Jo nuotraukos eksponuotos 2000 m. turizmo ir kelionių fotografijų iš viso pasaulio grupinėje parodoje WORLD WIDE TOUR PHOTO Vilniaus televizijos bokšte; 2003 m. – grupinėje fotoparodoje „Lietuviai „Europiados“ festivaliuose“ Vilniuje, Karininkų ramovėje; 2008 m. –
Plungės miesto partnerių parodoje „Mano miesto portretas“ Latvijoje (Tukume, Saldus), vėliau – Plungėje, Žemaičių dailės muziejuje, o 2009 m. – Mendene (Vokietija); 2009 m. – bendroje su plungiškiu fotomenininku Kostu Slivskiu parodoje „Plungės – Lietuvos kultūros sostinės – maršrutais“ Lietuvos Seime; 2009 m. – Lietuvos nacionalinės fotografijos festivalyje 14-ojoje Sankt Peterburgo foto mugėje (Rusija), o kur dar įvairios parodos mūsų miesto kultūros įstaigose. Autoriaus nuotraukas buvo galima išvysti ir firmos UNIMED PHARMA išleistame 2009 metų kalendoriuje.
Kęstutis Vaitkus, aktyviai dalyvaudamas įvairiose parodose ir konkursuose, yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Jam įteiktas specialus žurnalo „Kelionių magijardquo; prizas, 2008 m. – 1-oji vieta firmos UNIMED PHARMA surengtame fotokonkurse.
Autorių sveikinę Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė džiaugėsi ir dėkojo, kad jis kultūros darbuotojams toks savas, kaip ir medikų bendruomenei. Kolegos iš klinikos „Pulsas“ įvardijo jį kaip vieną geriausių specialistų, sugebantį gydyti ne tik pacientų kūną, bet ir sielą. Daug gerų žodžių apie savo ansamblio narį pasakė ir Kultūros centro folkloro ansamblio „Gondinga“ vadovė Dalia Stasikėlienė.
Autoriui dėkojo ir Kultūros centro audėjų klubo narės, kolegos fotografai, kiti talento gerbėjai.
Autorius sakė, kad rengdamas parodą visai nemanė, kad ji turi būti jubiliejinė. Ta paroda buvo suplanuota dar praėjusiais metais, bet tuokart vykdytas projektas „Plungė – Lietuvos kultūros sostinė“ pakoregavo tuos planus.
Na, o tie, kurie dar nematė šios spalvingos parodos, tai padaryti gali iki gruodžio 6 dienos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...