Ar TRATC-o darbuotojai tik nosis krapšto?

Uždarosios akcinės bendrovės „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) inicijuotame susitikime su Plungės miesto gyventojais turėjo būti kalbama apie bendrovės veiklą ir perspektyvas, tačiau įvyko nenumatytas dalykas: į miesto seniūnijos salę suplūdo apie Jėrubaičių sąvartyną išsidėsčiusių kaimų gyventojai. Jų seniūnaitė Janutė Stancelienė perėmė susirinkimo vairą į savo rankas. Ji ir kiti susirinkusieji stojo į kovą su blogybėmis ir susitikimą rengusiai visuomenės informavimo specialistei Daivai Eirošienei leido tik kartą kitą prasižioti. Lyg iš gausybės rago pasipylė gyventojų priekaištai…Turintieji daugiau nekilnojamojo turto priekaištavo dėl gaunamų dvigubų sąskaitų, atokesniuose kaimuose gyvenantieji dėl to, jog reikia apmokėti sąskaitas, o paslauga nesuteikiama, arčiau sąvartyno gyvenantieji piktinosi dėl nosį riečiančios smarvės ir į namus pulkais plūstančių žiurkių, dar kiti – dėl to, kad TRATC-o darbuotojai, užuot ką nors rimto nuveikę, „nosis rakinėja“.
„Leiskit man pristatyti bendrovės veiklą, o tada galėsite klausimų užduoti“, – bandė įsiterpti D. Eirošienė, tačiau žmonės nepasidavė ir pareikalavo, kad į klausimus būtų atsakyta tuoj pat. „Iš karto gal ir neatsakysiu, bet…“ –
pradėjo kalbėti atstovė, tačiau tuoj pat buvo pertraukta. „Tai ko čia atėjai, jei negali atsakyti? Kodėl bendrovės direktorius ir rajono merė neatėjo? Bijo į akis žmonėms pažiūrėti?“ – vienas po kito klausė susirinkusieji.
Žmonių aistras dar labiau kurstė seniūnaitė J. Stancelienė. Ji pasakojo apie kitas savivaldybes, kuriose sąvartynų savininkai remia arčiau esančias kaimo bendruomenes. Esą tuose kaimuose įrengia apšvietimą, išasfaltuoja gatveles, kompensuoja žmonėms geresnių langų sudėjimą. Be to, į Jėrubaičių sąvartyną turėtų būti vežamos atliekos iš Telšių, Mažeikių, Plungės ir Rietavo savivaldybių, tačiau J. Stancelienė tikino ne kartą pastebėjusi šiukšliavežių su Skuodo rajono numeriais. Audrino žmones ir jos pasakojimas apie planuojamos statyti gamyklos žalą gamtai bei gyventojams.
D. Eirošienė, vos radusi menkiausią progą įsiterpti, siūlė ją išklausyti, tačiau žmonės šaukė: „Mums neįdomu. Jūs norite „išplauti“ Europos Sąjungos pinigus. Nesusitvarkote su trimis karvėmis, o norite tris šimtus įsigyti. Nusipirkime butelį, pasėdėsime ant kelmelio, išgersime, pajusite sąvartyno smarvės kvapą. Mes pripratę, atlaikysime, o jūs? Ne mes pas šiukšlyną atėjome, o jis –
pas mus.“
J. Stancelienė, paakinta sėkmės ir salės pritarimo, paprašė išsakyti savo klausimus ir nutarė juos užrašyti bei perduoti TRATC-o vadovams, o Savivaldybės tarybos posėdyje pažadėjo pateikti žmonių, nepritariančių naujos gamyklos prie sąvartyno statyboms, sąrašą su parašais.
Kai kažkuris iš savo nuomonę išsakiusių politinių partijų atstovų pradėjo siūlyti savo pagalbą gyventojams, nebeištvėrė ir seniūnaitė – įvardijo savąją partiją. Į visuotinį gyventojų sukilimą panašiam susitikimui buvo suteiktas politinis atspalvis. Rinkimai artėja…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...