Mokykla kaip ta ožka – pusiau skusta, pusiau lupta

Mokykla kaip ta ožka – pusiau skusta, pusiau luptaTokia mintis pirmiausia aplanko tūlą plungiškį, pažiūrėjusį į niūrų „Ryto“ pagrindinės mokyklos fasado vaizdą: sunku patikėti, kad taip atrodo pastatas, kuriam atnaujinti išleista per milijoną litų. Tiesa, su darbus pradėjusia uždarąja akcine bendrove „Alfva“ Savivaldybė nutraukė sutartį, tačiau tuo viskas nesibaigė: bendrovė, siekdama įrodyti esanti teisi, kreipėsi į teismą.„Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas tikina jau pavasarį pranešęs darbų atlikimo konkursą rengusiai Savivaldybės administracijai apie „Alfvos“ daromą broką. Iš karto niekas nesureagavęs, o vėliau rajono merės Elvyros Lapukienės iniciatyva sudaryta komisija apžiūrėjo mokyklą ir, įsitikinusi, kad ne viskas tvarkoje, kreipėsi į sostinės ekspertus. Pastarieji patvirtino, jog darbai atlikti prastai, o mokyklos fasadui šiltinti parinktos ne tokios medžiagos, kokias naudoti buvo numatyta projekte.
Gavusi ekspertų išvadas Savivaldybės administracija kreipėsi į bendrovės atstovus, reikalaudama ištaisyti klaidas, o šie savo ruožtu paprašė skirti tam lėšų. Jų negavę, dėl nutrauktos darbų atlikimo sutarties kreipėsi į teismą.
„Žemaičio“ pakalbintas restruktūrizuojamos bendrovės „Alfva“ generalinis direktorius Alfredas Stropus patvirtino, kad iš tiesų kreiptasi į teismą, nes bendrovė „Ryto“ mokyklos apšiltinimo darbus esą atlikusi pagal projektą, o Savivaldybė sutartį nutraukė dėl neva palikto broko.
„Nereikia būti net statybininku, kad pamatytum suskilinėjusius naujų plokščių kampus ar nebaigtas dažyti sienas“, – į tokį žurnalistės teiginį A. Stropus taip pat turėjo atsakymą. Esą darbai buvę atlikti pagal projektą, kampai skyla, nes plokštės esančios per didelės (tokias dėti buvę numatyta projekte), todėl ir pradėjusios trūkinėti. Būtų galima ištaisyti projektuotojų klaidas plokštes supjaustant, tačiau sutartis su bendrove nutraukta. Dėl šios priežasties ir mokykla likusi nebaigta dažyti. Darbus
A. Stropus tikina atlikęs tvarkingai – pagal projektą, o ar jis teisus, paliksime spręsti teismui.
Kol teismas nuspręs, kuri pusė teisesnė, praeis dar nemažai laiko, o šiuo atveju jis tiesiogine to žodžio prasme – pinigai. Projektui „Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos pastato Plungėje, J. Tumo-Vaižganto g. 98, fasado šiltinimas“ įgyvendinti lėšos buvo skirtos iš valstybės investicijų programos. Dalis jų priklausė mokyklai apšiltinti, kita – sporto aikštynams atnaujinti. Maždaug prieš mėnesį Plungės savivaldybėje vykusiame Tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl lėšų skyrimo Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos sporto aikštelei rekonstruoti.
Direktorius S. Ivanauskas, pasiūlęs įrengti mokyklos kieme ledo ritulio aikštelę su dengtu stogu, uoliai gynė savo pozicijas: esą jei pinigai nebus panaudoti, jie atiteks kitiems rajonams. Pasak jo, projekto lėšų pastato apšiltinimo brokui taisyti skirti negalima. Baigti fasadui šiltinti ir sporto aikštynams atnaujinti dar yra likę 469 tūkstančiai litų. Maždaug 400 tūkstančių iš šios sumos dar būtų galima išgelbėti atnaujinant sporto aikštynus. Vargais negalais direktoriui pavyko įtikinti Tarybos narius ir jie pritarė sprendimo projektui, kuriame numatyta įrengti ledo ritulio aikštelę. Deja, Tarybos sprendimas taip ir liks neįgyvendintas.
S. Ivanauskas, „Žemaičio“ žurnalistų paprašytas apie tai papasakoti, truputį padvejojęs, sutiko. „Galiu drąsiai sakyti, kad ledo ritulio aikštelės prie mokyklos neturėsime. Nedaug trūko iki idėjos įgyvendinimo, tačiau koją pakišo Savivaldybės administracijos darbuotojai. Labai apmaudu, kad taip nutiko. Nežinau, ar apskritai pavyks išgelbėti pinigus“, – neslėpė nuoskaudos S. Ivanauskas.
Kalbantis su juo paaiškėjo įdomių dalykų. Savivaldybė buvo paskelbusi konkursą „Ryto“ pagrindinės mokyklos dengtos sporto aikštelės statybos techninio projekto parengimo su projekto vykdymo priežiūra ir rekonstrukcijos darbų pirkimo konkursą. Lapkričio 11-ąją turėjo būti atplėšti vokai su pasiūlymais, tačiau taip neįvyko, nes konkurso sąlygose nebuvo numatyta, jog norint įrengti tokią aikštelę reikalingas detalusis planas. „Alfvos“ vadovas sugebėjo gauti iš Savivaldybės architekto raštą, kuriame nurodoma, kad toks planas būtinai reikalingas. Jam parengti reikėtų užtrukti maždaug pusmetį, taigi direktoriaus pastangos taip ir liko bevaisės. Iki metų pabaigos laiko nedaug, tad neaišku, ar pavyks investuoti nepanaudotas lėšas į likusių sporto aikštelių atnaujinimą.
Ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas iškėlė klausimą dėl nevykdomo Tarybos sprendimo, tačiau didesnių diskusijų dėl to nekilo, tik rajono merė Elvyra Lapukienė sakė, jog Tarybos sprendimas buvo priimtas neapgalvotai ir net pacitavo Arkadijų Raikiną: esą kai kuriuos darbuotojus geriau pririšti prie lovos ir nepaleisti, nes jie daugiau žalos nei naudos padarą priimdami skubotus sprendimus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...